U BiH uhićen državljanin Rusije osumnjičen za terorizam

Slika
  Službenici Jedinice granične policije Aerodrom Sarajevo 14. travnja 2017. godine lišili su slobode M. I. (1973.), državljanina Ruske Federacije. Graničnim provjerama utvrđeno je da je za njim Interpol Moskva raspisao potjernicu zbog kaznenoga djela “zločin povezan sa terorizmom”. Osoba je stigla na Međunarodni aerodrom Sarajevo letom iz Istanbula. Tokom dana M.I. bit će predat nadležnom organu. Istoga dana službenici Jedinice granične policije Gradiška lišili su slobode S.C. (1966.) jer je utvrđeno da ga potražuje Osnovni sud u Gradišci zbog kaznenoga djela “oštećenje tuđe stvari”. Državljanin Austrije kontroliran je pri ulasku u Bosnu i Hercegovinu na Međunarodnom graničnom prijelazu Gradina i predat službenicima Sudske policije Gradiška. Na MGP Popovi prilikom ulaska u BiH lišen je slobode A. K. (1989.) nakon što je utvrđeno da ga potražuje Osnovni sud u Vlasenici zbog kaznenoga djela “krađa”. Službenici JGP Bijeljina predali su državljanina BiH i Republik

U Jablanici smanjen broj Hrvata za 68 posto


Najstarije iskopine govore da je ovo područje naseljeno još u metalnom dobu, premda je pravi procvat doživjelo u doba Rimljana i u srednjem vijeku o čemu govore 42 lokaliteta s 683 nekropole sa stećcima i gomilama. Većina ovih spomenika materijalne kulture potječe iz kraja 2. i početka 1. tisućljeća prije Krista, a stećci uglavnom potječu iz kasnog srednjeg vijeka. Kroz ovaj kraj su prolazile jedine karavanske ceste od Dubrovnika do središnje Bosne te u dolinu Vrbasa. U odredbi bosanskog kralja Stjepana Tomaša, izdanoj 1446. godine u Konjicu, manihejcima-bogumilima zabranjuje se gradnja i obnavljanje crkve. Među potpisnicima spominju se Petar Pavlović i Radivoj Jablanović.

Popis stanovništva u BiH proveden je u razdoblju od 1. do 15. listopada 2013., međutim, zbog nemogućnosti usuglašavanja metodologije obrade prikupljenih podataka, službeni podaci objavljeni su tek u lipnju, odnosno dvije i pol godine nakon provođenja popisa, i to bez suglasnosti RS-a. Prema podacima posljednjeg popisa stanovništva, u općini Jablanica živi 10.111 stanovnika, dok je, prema popisu iz 1991. godine, općina brojala 12.691 stanovnika. Muškaraca ima 5027, dok je žena 5084.

Najviše Bošnjaka

Prema nedavno objavljenim službenim podacima stoji kako u Jablanici danas živi 726 Hrvata, dok ih je, prema popisu iz 1991.godine, bilo 2291. Bošnjaka ima 9045, dok je Srba 63. Ostalih je 170, tri stanovnika su bez odgovora, dok se 104 osobe nisu izjasnile po nacionalnoj osnovi.


________________________________________________

MojSiroki / Vecernji.ba
MojSiroki.ga nije vlasnik ove vijesti, njenih slika te svih ostalih materijala koji se koriste u ovoj vijesti.

Primjedbe

Popularni postovi s ovog bloga

[PGS] Reprezentativci BiH u Counter Strike Global Offensive

TOP 3: Hercegovačka imena na "F"

Coca-Cola povukla proizvode iz Konzumovih trgovina u BiH