U BiH uhićen državljanin Rusije osumnjičen za terorizam

Slika
  Službenici Jedinice granične policije Aerodrom Sarajevo 14. travnja 2017. godine lišili su slobode M. I. (1973.), državljanina Ruske Federacije. Graničnim provjerama utvrđeno je da je za njim Interpol Moskva raspisao potjernicu zbog kaznenoga djela “zločin povezan sa terorizmom”. Osoba je stigla na Međunarodni aerodrom Sarajevo letom iz Istanbula. Tokom dana M.I. bit će predat nadležnom organu. Istoga dana službenici Jedinice granične policije Gradiška lišili su slobode S.C. (1966.) jer je utvrđeno da ga potražuje Osnovni sud u Gradišci zbog kaznenoga djela “oštećenje tuđe stvari”. Državljanin Austrije kontroliran je pri ulasku u Bosnu i Hercegovinu na Međunarodnom graničnom prijelazu Gradina i predat službenicima Sudske policije Gradiška. Na MGP Popovi prilikom ulaska u BiH lišen je slobode A. K. (1989.) nakon što je utvrđeno da ga potražuje Osnovni sud u Vlasenici zbog kaznenoga djela “krađa”. Službenici JGP Bijeljina predali su državljanina BiH i Republik

Tajvan zabranio pseće i mačje meso!



Tajvan je prva azijska zemlja na čijim će stolovima biti zabranjeno pseće i mačje meso.
Ubijanje pasa i mačaka te prodaja i konzumacija psećeg i mačjeg mesa je odsad zabranjena u Tajvanu. Postavlja se pitanje hoće li to pokrenuti slična zakonodavna rješenja kod njihovih susjeda kod kojih još uvijek nije tako.

Dobra vijest za sve ljubitelje pasa i mačaka u Tajvanu, a i za borce za životinjska prava diljem svijeta. Tajvan je još 1998. krenuo u zakonodavno djelovanje u ovom smjeru, no crno tržište prodaje navedenog mesa je svejedno divljalo. Puno toga se može zahvaliti predsjednici Tsai Ing-wen koja se još za kampanje predstavljala kao velika obožavateljica životinja. Uz dvije mačke koje ima, udomila je još i tri psa.

Prekršitelje čekaju strože kazne, jer Tajvan više nema strpljenja za mučitelje životinja. Od predviđenih sankcija za njih su zapriječene zatvorske kazne su u trajanju do 2 godine, uz mogućnost objavljivanja imena i fotografija te novčane kazne za konzumente od oko 11 tisuća do 56 tisuća kuna. U usvojenim zakonskim izmjenama je također zabranjeno vezati životinje za vozila u pokretu.

Kako je uopće došlo do svega ovoga? Postupno se mijenjala svijest ljudi koji su pse i mačke počinjali gledati kao prijatelje, a sigurno nisu odmogle ni masovne inicijative aktivista i boraca za životinje. Od cijele dalekoistočne tradicije konzumacije ovakvog mesa najkritiziraniji je svakako zloglasni južnokineski festival psećeg mesa gdje se svake godine u trajanju te manifestacije od deset dana ubije čak 10 tisuća pasa.

Jedno je tradicija, no praksa je nešto sasvim drugo, barem po istraživanjima. Iako je procijenjeno da se u Aziji godišnje ubije oko 30 milijuna pasa, pokazalo se da većina Kineza ne jede pseće meso. Istraživanja su pokazala da je slično i u Južnoj Koreji, naročito među mladima.
________________________________________________
MojSiroki / Geek.hr
MojSiroki.ga nije vlasnik ove vijesti, njenih slika te svih ostalih materijala koji se koriste u ovoj vijesti.

Popularni postovi s ovog bloga

[PGS] Reprezentativci BiH u Counter Strike Global Offensive

Filmo-cenzije #1 - „Igra prijestolja“ s06e03: Nove zgode novog Jona Snowa, Kolinde Lannister i Karate Kida

TOP 3: Hercegovačka imena na "F"